Filosofie věčné pomíjivost.

Květina je odedávna obětinou, je to symbol povznesení hodnoty okamžiku přítomnosti (lásky, smutku, narozenin, sňatku), jeho oslava. Květina vadne, zkompostuje se, ale hodnota kterou nese je ve své podstatě věčná. Humus v který se promění je esencí života na Zemi. Taková květina by měla být z krajiny, kde člověk žije, dýchá, je doma v souladu se sezónou. Narcisy na jaře, růže v létě. Květina čistá, voňavá, obletovaná opylovači, rosu, hvězdami…

naše kaplička

Globální myšlení, lokální jednání.

Vytváříme čistou alternativu k dovozovým, mumifikovaným, unifikovaným produktům, prodchnutým chemikáliemi s absurdní uhlíkovou stopou, etickými kontroverzemi, produktů které nás obírají o zážitek z naší sezóny, narušují smysl pro přírodní rytmy, přítomný čas, hru počasí. Květinová farma je v současné české krajině přímo oázou, kde najdete celou škálu živočichů, v přírodní zahradě/farmě, mají dostatek potravy i úkrytu.

Historie inspiruje.

První zmínky o obci Velká Černá kde se nachází farma, pochází z roku 1307 a koncem 18. století se zde usadila rodina našeho jména. Předci pracovali s krajinou a my rádi navazujeme na zodpovědnou péči o ni, o domov.

Má malá profesní historie vedla od grafiky, estetiku, k zahradní tvorbě. V práci s detaily krajiny jako jsou její květy, plody, semeníky apod. jsem konečně našla svůj grafický materiál i raison d’être.

Nela

Tento obrázek nemá vyplněný atribut alt; název souboru je 62543497_10219691151295192_8404504258078048256_o.jpg.

FLORATORIUM@email.cz

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *